گروه مهندسی ستیران کناف

گروه مهندسی ستیران فعالیت خود را درحوزه طراحی واجرای سیستم های ساخت و ساز خشک آغاز نمود و توانست با بهره گیری از اکیپ های متعهد و کارآزموده درمدت زمان اندکی بخش قابل توجهی از پروژه های خصوصی و دولتی را با بهترین کیفیت به اتمام برساند. اعتقاد به مشاوره ی صادقانه در راستای تحقق شعار برد-برد هدف غایی در ارایه خدمات به شما عزیزان میباشد. امید است با تلاش بی وقفه این گروه همچنان برگ زرین رضایت شما را در کارنامه خویش داشته باشیم.

سیستم های ساخت و ساز خشک کناف با هدف کاهش ضایعات ساختمانی و استفاده بهینه از منابع طبیعی، ارتقاء کیفیت ساختمان سازی، صرفه جویی در زمان و هزینه های ساخت و ساز، تامین ایمنی بناها در برابر زلزله و بهینه سازی مصرف انرژی طراحی و تولید شده اند.
ساختار کلی این سیستم ها شامل صفحات روکش دار گچی (یا سیمانی) و مقاطع فولادی گالوانیزه سبک نورد سرد می باشد که این صفحات به عنوان پوشش و پروفیل های فولادی به عنوان زیرسازی عمل می نمایند. سیستم های ساخت و ساز خشک کناف از سهولت، سرعت و دقت اجرایی بسیار بالاتری نسبت به روش های سنتی (بنایی) برخوردار بوده و به همین دلیل در زمان و هزینه های ساخت صرفه جویی قابل ملاحظه ای را امکان پذیر می سازند.
انتخاب این سیستم در مرحله ی طراحی محاسبات سازه از یک سو باعث کاهش بار مرده ی ساختمان شده و از سوی دیگر موجب کاهش نیروی ناشی از زلزله خواهد شد؛ در نتیجه هزینه های مربوط به سازه و پی کاهش می یابد. علاوه بر کاهش جرم کلی ساختمان و در نتیجه کاهش نیروی ناشی از زلزله، دیوارهای کناف دارای رفتار میانقابی مناسب بوده و اثر منفی بر رفتار لرزه ای سازه ندارند. ساختارهای ایجاد شده با محصولات کناف دارای عایق حرارتی و صوتی مناسب بوده ودر برابر رطوبت نیز مقاوم می باشند. همجنین با استفاده از ساختارهای مقاوم در برابر حریق، می توان سازه و یا فضاهای مورد نظر ساختمان را در مقابل آتش مستقیم تا دو ساعت مقاوم نمود. از دیگر مزایای این سیستم ها سهولت در انجام تعمیرات، امکان ایجاد تغییرات با توجه به نیازها یا کاربری بنا، دسترسی آسان به تاسیسات و حمل و نقل آسان و ارزان می باشد.

مقایسه کناف و رابیتس کاری
مقایسه صحت اجرای نقشه اجرایی: باتوجه به اینکه در کناف 1 اکیپ مسوولیت اجرای دقیق نقشه رادارد ولی درسیستم های سنتی نظیر رابیتس کاری نیاز به کنترل در 3 مرحله جوشکاری-رابیتس بندی وگچ کاری می باشد که قطعا احتمال خطای اجرا درکناف کمتر است.
سرعت در اجرا
هر 100 متر سقف کاذب ساده مسکونی با سیستم کناف توسط 3 نفر طی 2 روز تکمیل میشود در صورتی که با سیستم های سنتی حدودا 2 نفردر دوروز جوشکار 1 نفر 1روز رابیتس بند و 3 روز 2 نفرگچ کار نیاز است !!! درسیستم های سنتی نیاز به زمان برای خشک شدن و سپس نقاشی هست ولی در کناف نیاز به هیچ فاصله ای نیست.
مقایسه هزینه
از نظر هزینه اولیه برآورد روی کاغذ هزینه سیستم های کناف 10% بیشتر است اما به دلیل هزینه های جانبی سیستمهای سنتی ازجمله الکترود-برق مصرفی جوشکاری- پرت گچ کاری –هزینه های آب مصرفی–جمع آوری نخاله گچ کاری_انتقال به بیرون از فضای شهری- که معمولا با کارفرماست قیمت تمام شده کناف حدودا 10% کمتر خواهد شد!!!!!!
درصورت ایجاد مشکلات تاسیساتی ازجمله ترکیدگی یا نشتی یا.....صفحات کناف به وسیله اره دستی قابل برش و زیرسازی ها نیز با قیچی ورق بر قابل برش می باشد که قابلیت تعمیر پس ازرفع مشکل به همین سادگیست اما در سیستم های سنتی نیاز به کنده کاری و بریدن میلگرد ها و جوشکاری و گچ کاری می باشدکه قطعا انتخاب سیستم های جدید را موجه تر میکند
قابلیت اجرای دیوار آکوستیک با ضخامت زیر 10 سانتی متر
قابلیت اجرای طرح های دلخواه پس ازاجرای سقف ساده بدون نیاز به تخریب روی هر لایه
از نظر وزن تمام شده سیستم سقف کاذب کناف حدودا 75% کمتر ازوزن سیستم های سنتی میباشد که این اختلاف در مقایسه دیوارها بسیار بیشتر است
رفتار سازه ای مناسب در مقابل زلزله وسبک سازی همچنین جذب نیروی کمتر نسبت به سیستم های سنتی نیز از نکات قابل توجه در انتخاب سیستم های نوین می باشد.
لازم به ذکر است که توجه صرف به کاهش هزینه ها و استفاده کردن از مصالح غیر استاندارد و مجری های فاقد صلاحیت فنی از عوامل بسیار مخرب در اجرای سیستم های ساخت و سازخشک می باشد که اصلا توصیه نمی گردد!

کناف در واقع نام خانواده و موسسه ای با فعالیت هایی در سطح بین المللی و ویژگی های ممتاز می باشد. این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک موسسه خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است. از ویژگی های این شرکت سرعت در تصمیم گیری، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان، سرمایه گذاری های پیوسته و حمایت از ایده های نوین کارکنان آن است که آن را از سایرین متمایز ساخته است.

این شرکت توسط برادران کناف، کارل و دکتر آلفونس در سال ١٩٣٢ بنیانگذاری شد و هم اکنون فرزندان این دو یعنی نیکلاس و بالدوین کناف به طور مشترک و با هماهنگی سایر اعضای خانواده کناف این گروه را رهبری می کنند.

کار این شرکت از تولید و عمل آوری گچ در منطقه سارلند در کشور آلمان شروع شده و با توسعه و تنوع بخشیدن به این تولیدات در سطح بین المللی در زمینه های زیر فعالیت دارد:

 

  • سیستم ها و مصالحی که بر مبنای ماده معدنی گچ تولید می شوند.
  • عایق های صوتی و حرارتی
  • استخراج سنگ آهک و تولید مصالح مرتبط با این ماده ساختمانی
  • مصالح و مواد ساختمانی بر پایه گچ و سیمان
  • تجهیزات و ماشین آلات تولید کننده مصالح فوق

در دفاتر و کارخانجات این شرکت در سراسر جهان بیش از ١٨٠٠٠ نفر فعالیت دارند که تلاش همگی آنها حصول موفقیت شرکت و در نتیجه ایجاد امنیت اقتصادی و رشد و توسعه حرفه ای خود است.

یکی از اصول این شرکت تاسیس واحدهای صنعتی در مناطقی است که مواد اولیه فراوان و بازار مصرف مناسب این تولیدات وجود داشته باشد. در این راستا واحدهای متعدد تولیدی این گروه در شرق اروپا و نقاط مختلف آسیا در حال احداث می باشد که نتیجه آن افزایش اشتغال و تولید مواد و مصالحی با کیفیت ممتاز برای برآورده کردن نیازهای فردای این جوامع می باشد.